Програма для створення курсів: огляд iSpring Suite 9

0
954

Shares

Шановні читачі ТопОбзор, пропонуємо вашій увазі детальний огляд програми для створення курсів iSpring Suite: створюйте тести, відеокурси, інтерактивні лекції, інтерактивні тренажери прямо в PowerPoint.

iSpring Suite — програма для розробки дистанційних курсів. Дозволяє створювати інтерактивні навчальні курси прямо в PowerPoint. З допомогою Suite можна створити тест, діалоговий тренажер, відеолекцію, електронну книгу, каталог продукції з звичайної презентації.

У статті ми розглянули функціонал програми, її переваги і недоліки, оцінимо для вирішення яких завдань підійде програма.

Технічні характеристики iSpring Suite 9:

Платформа Windows
Форма реалізації Надбудова в PowerPoint
Мова інтерфейсу Російська
Підтримувані формати курсів xApi, SCORM 1.2, 2004, aicc, cmi-5

Короткий огляд програми у відео:

Як працює?

Редактор iSpring Suite має 14-денний безкоштовний період для ознайомлення. Це дозволить протестувати функціонал програми та оцінити її переваги та недоліки до покупки ліцензії.

Інтерфейс редактора досить простий. Після установки програма запропонує вибрати вид навчального матеріалу, який необхідно зробити:

Програма надає можливість створювати електронні курси. У неї є 14 видів тестових завдань, різні інтерактивні елементи, інтерактивні тренажери, а також вбудований відеоредактор для обробки існуючих відео або додавання озвучки. Повністю русифікований інтерфейс.

Якщо є навик створення слайдів в PowerPoint, розібратися в редакторі не складе труднощів навіть новачкові. Для більш швидкого самостійного освоєння є вбудована база знань, де можна знайти відеоуроки та навчальні статті, а також взяти участь в обговоренні на форумі.

У відео показано, як почати роботу з iSpring Suite:

Функціонал програми

За допомогою редактора iSpring Suite ви зможете скласти електронний онлайн-курс на професійному рівні, навіть не володіючи спеціальними навичками. Створені в редакторі матеріали адекватно відображаються на телефонах і планшетах, є можливість попереднього перегляду на стадії складання курсу.

Конструктор програми містить:

  • вбудовану бібліотеку готового контенту
  • 13 видів интерактивностей
  • програму для редагування тестів
  • інструментарій для складання діалогових тренажерів
  • програму для запису скрінкасти

Розглянемо основні розділи iSpring Suite.

Тестові завдання

Для складання тестів у редакторі призначене розширення QuizMaker, воно дозволяє не тільки зробити тест, але і додати в нього аудіо і відеофайли. Також можлива настройка зворотного зв’язку до кожного питання з поясненням, чому опитуваний відповів неправильно, і розміщення додаткової інформації про правильній відповіді.

Наприклад, тест «За правилами дорожнього руху» налаштований наступним чином: він обмежений по часу і містить різні типи запитань, можливість вибору одного або декількох варіантів, вибір правильної послідовності, а також питання на відповідність. За підсумками проходження досліджуваному, крім результату проходження тесту, пропонується довідка.

QuizMaker дозволяє створити 14 видів опитувань, включаючи завдання на написання розгорнутої відповіді, перетягування об’єктів і слів або вибір області. Причому в кількості питань ви не обмежені, є можливість завантажити цілком список питань з Excel, якщо він досить великий.

У наступному відео докладно розповідається про початок роботи з QuizMaker:

Різноманітність тестових питань дозволить не тільки перевірити рівень засвоєння матеріалу навчаються, але і дати нову інформацію цікаво і пам’ятний форматі.

Скринкасты, відеокурси

Для створення відео та завантаження матеріалів в навчальний курс у редакторі є відеостудія iSpring Cam Pro. Щоб записати відео лекцію або навчальний тренінг, не потрібне використання додаткових програм. У Cam Pro досить простий інтерфейс та зрозумілі функції, що забезпечує зручність роботи.

Нижче розглянуто один з відеоуроків, зроблений у програмі:

У iSpring Cam Pro можна зробити наступні види запису:

  • запис екрану
  • запис камери
  • запис екрану і камери одночасно

У відеоредакторі можна накласти звук на відеоряд, зробити вирізку фрагментів готового відео або склеїти ролик з нарізаних фрагментів. Є можливість показу двох відео одночасно. Кожне дію, скоєне вами у програмі, будь то натискання клавіш або набір тексту, супроводжується появою візуальної підказки, яку можна редагувати.

Відео показує, як почати роботу з відеоредактором і робити скринкасты:

Діалогові тренажери

Діалогові тренажери розроблені для того, щоб відточити навички комунікації з клієнтами або опрацювати схеми продажів. Для складання діалогів у редакторі є програма iSpring TalkMaster.

Велика бібліотека контенту дозволить створити різноманітні діалоги з використанням персонажів і фонів. Бібліотека містить більше 51000 зображень, а у персонажів є шкала емоцій, які змінюються в залежності від правильності даної відповіді. Він може похвалити, якщо ви відповіли вірно, роз’яснити помилку або відправити в початок діалогу.

Якщо для роботи з діалогами не вистачає персонажів, ви можете завантажити власні фони і персонажі в бібліотеку і адаптувати діалог під свої завдання. Це дозволить домогтися максимальної реалістичності діалогу. Також в редакторі є можливість вбудувати озвучку діалогу.

Працювати з діалоговим тренажером TalkMaster досить просто, навіть якщо ви не розробляли електронні курси раніше. Меню тренажера зрозуміло інтуїтивно, а можливості для роботи він надає досить великі.

Інтерактивні елементи

В редакторі доступно 13 интерактивностей, які створюються за допомогою інструменту iSpring Visuals у форматі HTML5.

Наприклад, курс «Побудова колеса бренду» містить інтерактивні кругові діаграми, за допомогою яких можна доступно пояснити принципи побудови колеса.

Також можна додати інші види інтерактивних елементів: віртуальна екскурсія по об’єкту для нових співробітників, огляд пристрою нового обладнання та інше. Є можливість озвучення інтерактивних модулів для кращого сприйняття інформації.

Меню програми досить просте, а візуалізація на хорошому рівні. Але на стадії доопрацювання курсу вам може знадобитися допомога програміста і дизайнера для складання якісного інтерактивного модуля.

Докладніше про те, як почати роботу з iSpring Visuals, дивіться у відео:

Бібліотека вмісту

Бібліотека готового контенту дозволить зробити електронний курс максимально швидко і включає в себе більше 15000 зображень і 14 стильних шаблонів для додавання интерактивностей. Бібліотека поповнюється кожні 1-2 місяці.

Шаблони, фотографії, іконки і персонажі доступні в самому редакторі iSpring Suite, що позбавить вас від довгого пошуку необхідної інформації в інтернеті. Вам залишиться тільки наповнити підходящий шаблон власним контентом.

Ціни та знижки

Вартість ліцензії на iSpring Suite — найнижча серед редакторів електронних курсів і становить 27000 рублів.

Вартість Full сервісу — 37000 рублів, в нього входить ліцензія, cloud, бібліотека контенту, розширена техпідтримка. iSpring Cloud — це хмарний сервіс для обміну і зберігання електронних курсів, тестів, презентацій, відео.

Компанія iSpring представляє знижки для навчальних закладів і НКО в розмірі 20%.

Є безкоштовна пробна версія на 14 днів.

Всі ціни актуальні на жовтень 2018 року і можуть змінюватися. Докладно про ціни можна подивитися на сайті.

Висновок

Програма iSpring Suite — це простий інструмент для початківців розробників електронних курсів.

Переваги — доступна ціна, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, багата бібліотека вбудованого контенту.

Недоліки — можливість створювати тільки курси з прямолінійним сюжетом і відсутність можливості програмування.

Схоже

Share on Facebook Share
1
Share on TwitterTweet
0
Share on Google Plus Share
Share on Pinterest Share
0
Share on LinkedIn Share
Share on Digg Share
1
Total Shares
comments powered by HyperComments!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here