Яким має бути рекламний банер?

0
988

Shares

Активний користувач інтернету кожен день бачить десятки і сотні рекламних банерів. Деякі з них здаються настирливими і нецікавими, а інші, навпаки, привертають увагу і змушують здійснити клік. Чому так відбувається? Яких правил слід дотримуватися, щоб зробити привабливий банер? Сайт Cossa знайомить нас з думкою вітчизняних та закордонних експертів в області банерної реклами:

Роб Лизерн (Rob Leathern), optim.al:

 • Ненав’язлива анімація допоможе привернути увагу користувача. Але не слід робити її зовсім божевільною.

 • У рекламі повинно міститися що те, що робить оголошення цікавим конкретному користувачу: наприклад, згадка його віку чи соціального становища.

 • Елемент інтерактивності також успішно працює. Можна зробити так, щоб перед кліком по банеру, користувач зіграв невелику гру всередині нього.

 • Чітко сформулюйте посил «call to action» — чого ви хочете від користувача.

 • Не намагайтеся розповісти історію. Флеш-анімаційні ролики багатьом здаються привабливими, але на ділі з’ясовується, що працюють вони погано. Будьте простіше.

 • Обмежте кількість тексту в оголошенні.

 • Пам’ятайте, що хороший дизайнер — не завжди хороший дизайнер рекламних банерів.

 • Олег Чулаков, Студія Олега Чулакова:

  Історично склалося, що CTR (від англ. click-through rate — показник клікабельності) вважається чи не єдиним показником ефективності банера. Насправді це не так, значення CTR перебільшено.

  Приклад. Ми розміщуємо банер, що рекламує певну модель автомобіля на сайті auto.ru. Нас цікавить вся аудиторія (100% відвідувачів) цього сайту — це наша цільова аудиторія. І раптом ми говоримо собі: нам потрібні тільки кліки. Що відбувається далі? Таким підходом ми відрізали 99,9% своєї аудиторії. Ми просто викинули їх на смітник, вони, нібито, нас не цікавлять. Це абсолютно неправильно. Важливий кожен користувач з ЦА, який побачить банер.

  Показниками ефективності можна вважати наступні дії:

  • Клік. Користувач зацікавився і перейшов на рекламований сайт. Потрібно розуміти, що кількість перейшли на сайт мізерно мало в порівнянні зі всіма користувачами цієї ЦА, які зацікавляться рекламованим продуктом. Тому, CTR — це необ’єктивний показник ефективності банера.
  • Час взаємодії з банером у секундах. Існують системи обліку таких параметрів як Interaction Rate і подібних, які є коефіцієнтами взаємодії з банером.

  Побачивши банер, ніхто не кинеться купувати автомобіль, але банер може зацікавити потенційного покупця. Це мета банера. Не важливо, користувач перейшов на рекламований сайт, негайно, або пізніше, або прийшов в автосалон після перегляду банера.

  Як же залучити користувача і зробити так, щоб рекламований продукт запам’ятався? Для цих цілей активно використовуються інтерактивні та нестандартні банери. Вони дозволяють залучити користувача в гру або інше взаємодія з банером. Чим цікавіше інтерактив, тим довше відбувається процес взаємодії і тим сильніше запам’ятовується продукт або послуга.

  Не можна не згадати іміджеву складову банерів. Якість виконання, що включає в себе типографіку (забезпечує правильне сприйняття текстової інформації), технічний дизайн (графічна складова), моушн-дизайн анімація, її плавність і відповідність контексту) та програмування (ігрова динаміка, інтерактив), сприяє формуванню необхідного іміджу рекламованого продукту.

  Марк Вільямс (Mark Williams), TradeKing:

  Якщо дати найбільш загальна відповідь: тестуйте, оптимізуйте і виробляєте ретаргетінг, аналізуйте дані. В залежності від того, у чому ваш бренд зацікавлений (в лідогенераціі, залученні трафіку або інше), вимоги до банерів будуть відрізнятися. Але слід пам’ятати кілька принципів:

 • Спливаючі вікна рідко «працюють» добре.

 • Оголошення повинне містити чіткий заклик до дії.

 • Текст і фон оголошення повинні контрастувати.

 • Людські обличчя на рекламному банері «працюють» добре, незалежно від того, який товар або послугу ви пропонуєте.

 • Ігор Зільберга, SmartHead:

  Часто клієнти і рекламні агентства здійснюють одні і ті ж помилки, які не дозволяють продакшн-команді реалізувати якісний продукт. Ось деякі правила, які заощадять час і нерви на проектах по розробці банерних кампаній:

 • Креативна ідея і дизайн банера повинні розроблятися і узгоджуватися паралельно з медиапланом за розміщення банерів. Часто ідея вимагає певних можливостей на майданчику для реалізації, а виявляється, що медіаплані відповідних майданчиків 2 з 30. З’ясовується це, як правило, пізно й припадає поспіхом розробляти адаптовану ідею і реалізувати її.

 • Ще до презентації ідеї і дизайну банера клієнту необхідно узгодити їх (а так само медіаплан) з продакшн-командою і отримати підтвердження того, що цю ідею і зовнішній вигляд вийде реалізувати в рамках вимог всіх рекламних майданчиків. Якщо ні, то необхідно розробити адаптовані ідеї або зовнішній вигляд банера для майданчиків, що пред’являють особливі вимоги і погодити їх з клієнтом, щоб для нього це не було сюрпризом, коли він побачить свої банери на майданчику.

 • Завжди надавайте продакшен-команді фінальні, узгоджені і повні вихідні матеріали (всі дизайн-макети розкадровок, окремі графічні елементи у високому дозволі, використані шрифти, докладний медіа-план з детальними вимогами по кожному майданчику). Тим самим ви заощадите час і собі і розробникам, а крім того, зменшити ймовірність виникнення помилок на етапі виробництва.

 • Плануйте роботу по виробництву банерів з запасом часу на усунення потенційних проблем з відповідністю банерів вимогам майданчиків.

 • Грег Догерті (Greg Dougherty), Oclaro Inc.:

  Продовжуйте тестувати нові рішення постійно, ніколи не зупиняйтеся. Одне з нововведень, яке я все частіше став помічати — включення закликів до дії в соціальних медіа (наприклад, кнопки Follow us on Twitter) прямо в рекламний банер.

  Стів Сонн (Steve Sonn), Care Communications, Inc.:

  Як правило, більш ефективно розміщувати банер на сторінці, яка за тематикою як-небудь пов’язана з продуктом, виробленим брендом. Реклама, інтегрована у відповідний контент, сильніше підвищує обізнаність споживача, а також позитивно позначається на рівні конверсії.

  Генрі Коупленд (Henry Copeland), Blogads.com:

  Думайте про вашому оголошенні не просто як про те, що покликане донести інформацію Зробіть з нього розвага для користувачів. Тестуйте кожен свій крок. Кінцевою вашою метою має бути інтерес, який виникав би в аудиторії кожен раз при згадці вашого бренду.

  Джерела: Cossa.ru, Quora.com

  Схоже

  Share on Facebook Share
  1
  Share on TwitterTweet
  0
  Share on Google Plus Share
  Share on Pinterest Share
  0
  Share on LinkedIn Share
  Share on Digg Share
  1
  Total Shares
  comments powered by HyperComments!

  ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here