Apple, объяснись! суд офіційно визнав iphone небезпечним

0
43

Високий рівень безпеки — це те, що завжди відрізняло iphone від android-смартфонів . Apple вдалося домогтися цього завдяки кільком факторам. По-перше, компанія добровільно закрила користувачам доступ до файлової системи ios . По-друге, було заборонено завантаження додатків звідкись, крім app store, щоб знизити ймовірність зараження вірусами. І, по-третє, в купертіно спочатку створювали залізо і софт для своїх пристроїв як єдине ціле, щоб вони не вступали в конфлікт, як це трапляється на android. Але не допомогло.

Суд визнав iphone небезпечним смартфоном, оскільки його занадто просто зламати

Чи можна зламати touch id

Як несподівано з’ясувалося, iphone ще дуже далеко до звання найбезпечнішого смартфона. Причому такий висновок зробили не користувачі або конкуренти apple, а суд. Суддя вирішив, що компанія приділяє недостатньо уваги безпеці своїх пристроїв, зобов’язавши її розплатитися за свої помилки і виправити недоробки, які негативно впливають на користувальницький досвід. Але про все по порядку.

Що роблять з вкраденими iphone

У бразилії айфони крадуть, щоб зламувати і списувати з них гроші

Якийсь час назад в бразилії поширилися випадки крадіжок iphone з вкрай незвичайною метою. Злодії не продавали вкрадені смартфони на вторинці і навіть не розбирали їх на запчастини як це зазвичай відбувається. Зовсім ні. Їх мета полягала в тому, щоб зламати банківський аккаунт власника і вивести з нього всі доступні гроші. Активне поширення ця схема отримала в період пандемії, і, судячи з усього, не застаріває досі.

Сам факт крадіжки не може здивувати. Це відбувається практично повсюдно. Інша справа, що тільки в бразилії зловмисники знайшли спосіб зламувати iphone і отримувати доступ до банківського рахунку жертви. Адже це досить нетривіальне завдання. Мало того, що потрібно підібрати пароль блокування самого смартфона, так ще й якось проникнути в банківський додаток, яке зазвичай захищається іншим паролем.

Один користувач, ім’я якого не розкривається, теж став жертвою подібної схеми. У нього вкрали iphone на вулиці, а потім зняли всі гроші з його рахунку. Але, крім звернення в банк з вимогою скасувати здійснення транзакцій, він ще й подав до суду на apple, звинувативши її в недостатньому рівні безпеки iphone 12 . Він пояснив, що злодії змогли відв’язати його смартфон від облікового запису icloud, відключити функцію «знайти iphone» і в кінцевому підсумку отримати доступ до його банкового рахунку.

Після декількох місяців розглядів суд прийшов до висновку, що все так і було, а apple і правда винна, якщо не змогла забезпечити своїм пристроям належний захист від злому. Тому вона зобов’язана виплатити потерпілому 5000 реалів компенсації (близько 70 тисяч рублів), а також внести необхідні зміни в операційну систему ios, щоб її не можна було настільки просто зламати. Інше питання-чи зможуть в купертіно це зробити. Адже, якби розробники компанії могли, напевно б вже зробили.

Як зламати iphone

Iphone можна зламати віддалено, а не тільки за допомогою спеціального обладнання

Чесно це? ну, з одного боку, так. Адже, якщо смартфон, який ти виробляєш, зламується як дитяча головоломка, то це твоя проблема. Але, з іншого боку, ситуація, з якою зіткнулася apple, набагато складніша, ніж може здатися на перший погляд. Очевидно, що зламати iphone , а потім і банківський додаток на коліні майже неможливо. Значить, зловмисники користувалися спеціалізованим пз на зразок того, що поширюють grayshift і cellebrite.

У бразилії ходять чутки, що зломи банківських рахунків власників iphone — це справжній бізнес, який буквально процвітає в країні. Ним керують дуже просунуті люди, які залучають до участі в своїх схемах велику кількість людей, в тому числі хакерів, а, можливо, навіть представників спецслужб. Зрештою, інструмент для злому iphone не зустрінеш у вільному продажу. А, якщо хтось примудрився його роздобути, то це навряд чи сталося легально.

Як би там не було, apple потрапила в досить неприємну ситуацію, яка поступово тільки посилюється. Складається повне відчуття, що iphone сьогодні взагалі зламує хто хоче. То бразильські ділки, то спецслужби, то ізраїльські хакери, що поширюють віддалено вірус pegasus, який встановлює стеження за користувачами і краде дані з їх пристроїв. Дійшло до того, що apple навіть була змушена почати спеціально визначати цей вірус на смартфонах користувачів і попереджати їх про компрометацію.

Широка популярність iphone стала основною причиною, по якій їх зламують все частіше і частіше. Тепер необов’язково бути депутатом, чиновником або великим підприємцем, щоб зіткнутися з цим. Зламати можна смартфон будь-якої людини, незалежно від його статусу. Адже в міру поширення засобів злому кожна операція починає коштувати дешевше. А якщо це хоч трохи окупається, то чому б не поставити справу на потік?

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here