«байкал електронікс» розробить два arm-процесора на замовлення минпроторга — 12-нм для планшетів і 6-нм для серверів

0
50

Компанія «байкал електронікс» виграла два конкурсу міністерства промисловості і торгівлі рф (мінпромторг росії) на розробку двох нових процесорів. Як повідомляє газета «коммерсантъ», контракти мають на увазі виділення 9,44 млрд рублів з бюджету. При цьому «байкал електронікс» планує вкласти в розширення сімейства своїх процесорів 23 млрд рублів до 2025 року.

Джерело зображень « «байкал електронікс»

Один з підготовлюваних чіпів отримає назву baikal-l. На його розробку мінпромторг надасть 3,8 млрд рублів. Йдеться про створення чіпа з архітектурою armv9. Він буде проводитися із застосуванням 12-нанометрової технології. Передбачається, що цей процесор знайде застосування в планшетних комп’ютерах і ноутбуках для повсякденного використання. Перші інженерні зразки baikal-l планується отримати в 2023 році.

Другий процесор-baikal-s2, також на архітектурі armv9. На його створення відомство надало 5,64 млрд рублів. Чіп буде готовий до виходу на ринок до 2025 року. Передбачена 6-нанометрова технологія виробництва. Процесор знайде застосування в центрах обробки даних для хмарних обчислень.

» як тільки ноутбуки та планшети на вітчизняних процесорах будуть випущені і увійдуть до реєстру російського обладнання, то правило «другий зайвий» запрацює в повну силу: держзамовникам доведеться закуповувати тільки їх», — йдеться в публікації.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here