З виходом ddr5 рідинне охолодження оперативної пам’яті знайшло сенс

0
50

Ті, кому вже вдалося обзавестися комп’ютером з пам’яттю ddr5, можливо, помітили, що модулі нового типу виділяють більше тепла, оскільки на них тепер розміщується чіп управління живленням. Тому з виходом ddr5 рідинне охолодження модулів пам’яті знайшло практичний сенс.

Джерело зображення: thermaltake.com

Компанія bitspower вже анонсувала перші в галузі водоблоки, розроблені спеціально для модулів ddr5. Для замовлення вони поки недоступні, але вже розміщені на сайті виробника, тому їх вихід на ринок навряд чи затягнеться. Кілька років тому thermaltake представила водоблок pacific a2 ultra для модулів пам’яті з величезним 3,9-дюймовим lcd-дисплеєм, на який виводяться картинки і анімація, а також корисні дані на зразок частоти і температури. Формально модель розроблена для ddr4, але з урахуванням того, що ddr4 і ddr5 мають однакові розміри, вона повинна підійти і для пам’яті нового типу.

Рідинне охолодження довело більш високу ефективність в порівнянні з повітряним практично для всіх компонентів пк, але у випадку з модулями пам’яті великої користі від нього поки не було. З появою ddr5 модулі тепер включають не тільки чіпи пам’яті, але також власні схеми управління живленням (pmic-power management integrated circuit) і модулі регулювання напруги (vrm — voltage regulating module), тому рідинне охолодження може стати дійсно корисним для оперативної пам’яті. Традиційно ці функції брали на себе материнські плати, і виробники виділяли свої продукти, комплектуючи їх більш досконалими і якісними pmic і vrm, щоб забезпечити більший потенціал для розгону. Однак тепер це стало прерогативою виробників модулів пам’яті, а участь материнської плати обмежується однією тільки подачею 5 в — все інше роблять вбудовані компоненти. Але ці компоненти виділяють додаткове тепло, що нещодавно підтвердила компанія corsair.

Msi нещодавно продемонструвала, що схема renesas p9811-y0 pmic нагрівається до 56 °c при роботі в двоканальному режимі без іншого модуля в безпосередній близькості. Більш того, під напругою в 1,35 в (що вище стандартних 1,1 в) ddr5 може показувати 50-51 °c. Повітряного охолодження може виявитися досить при використанні двох модулів, навіть якщо пам’ять розігнана, але коли в безпосередній близькості один від одного встановлені вже чотири модулі, то може знадобитися більш ефективне рідинне охолодження. Стандарт ddr5 відрізняється рядом архітектурних особливостей, які забезпечать масштабування продуктивності і ємності на роки вперед. І при розгоні охолодження може стати необхідним.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here