Мкс знову довелося ухилятися від космічного сміття — тепер від американського

0
50

Державна корпорація «роскосмос» повідомляє про те, що сьогодні, 3 грудня 2021 року, о 10:58 за московським часом була проведена позапланова корекція орбіти міжнародної космічної станції (мкс). Маневр знадобився для ухилення від космічного сміття-фрагмента ступені американської ракети-носія pegasus, яка була запущена з території сша більше чверті століття тому, ще в 1994 році.

Джерело зображень « «роскосмос»

Корекція орбіти виконана за допомогою двигунів вантажного корабля «прогрес мс-18», які пропрацювали 160,9 секунди. Імпульс склав мінус 0,3 м / с.після проведення маневру висота орбіти станції зменшилася на 310 метрів. За розрахунками, без виконання корекції мкс зблизилася б на мінімальну відстань в 3 км з фрагментом зруйнованої ступені.

Відзначається, що проведений маневр не відіб’ється на планах по запуску з космодрому байконур пілотованого корабля «союз мс-20»: цей апарат відправиться на орбіту 8 грудня. Експедиція відвідування на міжнародну космічну станцію тривалістю 12 діб пройде за контрактом з компанією space adventures. Командиром основного екіпажу є космонавт «роскосмосу» олександр місуркін, а в якості учасників космічного польоту призначені юсаку маезава, президент корпорації «старт тудей», і йозо хірано, особистий асистент юсаку маезави.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here