Відкритість коду платформи Android: оборотна сторона медалі

0
968

Shares

Ще кілька років тому Android обійшов iOS за кількістю проданих пристроїв і з того моменту продовжує збільшувати цей розрив. Крім обсягу продажів, на лідерство Android вказує обсяг скачувань з інтернет магазину додатків Google Play. У травні 2013 року кількість скачувань досягла рекордних 48 мільярдів – зокрема, за травень того ж року було завантажено 2,8 мільярдів додатків. Appe Store залишився далеко позаду.

Тут незайвим буде згадати, що вибухове зростання популярності програм у свій час забезпечила відкритість програмного коду для Android. Зараз розробка андроїд додатків доступно кожному, хто володіє навичками програмування. Однак у цієї медалі є й інша сторона. Створивши максимально зручні умови для припливу на Google Play розробників додатків, Google відкрила дорогу не тільки нескінченній різноманітності, але і неякісного контенту.

Починаючи з 2010 року, користувачами Google Play (тоді ще Android Market) неодноразово обговорювалося питання про велику кількість непотрібних програм.

Незабаром стала актуальною ще більш серйозна проблема – магазин наповнило програмне забезпечення, начинений вірусами. Численні скарги користувачів не привели до яких-небудь конкретних дій. Ниточка вилася до березня 2010 року, коли Google виявився в центрі скандалу з того, що в каталозі Android Market було виявлено велику кількість шкідливого ПЗ.

Додатки з вірусами були видалені. Google оголосила, що найближчим часом буде розроблено нове оновлення системи, яка забезпечить захист від вразливостей. Згодом в операційну систему Android був доданий Bouncer -новий хмарний компонент, який перевіряв нові програми на наявність вірусів. Проте вже незабаром фахівці з інформаційної безпеки піддали Bouncer критики– як виявилося, є безліч способів «сховати» від нього заражена вірусами.

На сьогоднішній момент стало очевидним, що відкритість коду – не тільки потужний поштовх до популярності платформи, але і її вразливість.

Схоже

Share on Facebook Share
1
Share on TwitterTweet
0
Share on Google Plus Share
Share on Pinterest Share
0
Share on LinkedIn Share
Share on Digg Share
1
Total Shares
comments powered by HyperComments!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here