Китайські it-компанії чекає хвиля скорочень персоналу через тиск влади на галузь

0
42

У китайських змі з’явилися повідомлення про скорочення персоналу в it-компаніях країни, які почалися на тлі тиску влади на цей сектор. Причому звільнення чекає досить велика кількість співробітників.

Джерело зображення: vcg

Наприклад, портал caixin global розповів з посиланням на декількох працівників потокового відеосервісу iqiyi про плани компанії звільнити сотні співробітників-близько 20% всього штату — з декількох департаментів. У найменш прибуткових підрозділах скорочення складуть до 40 %. Портал зазначив, що до цього компанія розраховувала на отримання прибутку за рахунок розширення. Після появи повідомлень про скорочення американські депозитарні розписки iqiyi подешевшали на біржі nasdaq майже на 9 %.

У свою чергу, сайт the paper написав про старт скорочень в компанії kuaishou technology, що працює над створенням сервісу коротких відео на зразок tiktok. За словами її співробітників, до кінця року звільнення пройдуть в комерційних відділах компанії в пекіні, шанхаї, гуанчжоу і шеньчжені.

Втім, газета south china morning post стверджує, що проблеми iqiyi і kuaishou пов’язані не тільки з тиском регуляторів, але і зі збільшеною конкуренцією. Минулого місяця газета повідомила про плани bytedance, власника tiktok, звільнити щонайменше 1000 осіб, зайнятих у сфері онлайн-освіти.

South china morning post зазначила, що звільнення під новий рік в китайських компаніях є звичайною практикою, але в цьому році скорочення виглядають більш масштабними. За словами її джерел, kuaishou звільняє найменш ефективних працівників, пропонуючи грошову компенсацію.

Минулого року влада китаю зупинила ipo фінтех-сервісу ant group. Також були накладені штрафи на ряд найбільших it-компаній. Зокрема, в квітні цього року рекордний штраф отримала компанія alibaba.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here