Home Хмари Огляд 10+ хмарних сховищ даних (оновлено)

Огляд 10+ хмарних сховищ даних (оновлено)

0
940

Shares

Хмарні сховища даних

Хмари, хмари — гігабайтні майданчика!

Якщо вам набридло бігати між роботою і домом з флешкою, носити постійно ноутбук з потрібними файлами, і ви хочете, щоб ваші важливі файли були доступні вам або вашій команді на будь-якому комп’ютері або мобільному пристрої, то вам на допомогу можуть прийти хмарні сховища даних.

Хмарне сховище даних — модель онлайн-сховища, в якому дані зберігаються на численних, розподілених у мережі серверах, що надаються в користування клієнтам, в основному третьою стороною. На противагу моделі зберігання даних на власних, виділених серверах, придбаних або орендованих спеціально для подібних цілей, кількість або якась внутрішня структура серверів клієнту, в загальному випадку, не видно. Дані зберігаються та обробляються, в так званій хмарі, яке являє собою, з точки зору клієнта, один великий, віртуальний сервер. Хмарні сховища даних.

ТопОбзор пропонує вашій увазі огляд 10+ безкоштовних і платних сервісів хмарних сховищ даних.

Хмарні сховища даних:

 • Google Drive
 • Dropbox
 • Mega
 • Яндекс.Диск
 • Облако@mail.ru
 • Amazon Web Services
 • ADrive
 • pCloud
 • iCloud Drive
 • 4shared
 • SugarSync
 • Box.net
 • OneDrive ( ex. SkyDrive)
 • iDrive
 • OpenDrive
 • Syncplicity
 • MediaFire
 • SpiderOak

1. Google Drive

Google Drive — хмарне сховище від Google, що говорить саме за себе. Google Drive дозволяє користувачам зберігати свої дані на серверах в хмарі і ділитися ними з іншими користувачами в інтернеті. Хмарне сховище ділить простір між Google Drive, Gmail і Google Photo. У сервісі можна зберігати не тільки документи, але й фотографії, музику, відео та багато інших файли – всього 30 типів. Все дуже зручно і звично для користувачів Google-сервісів.

Тарифні плани Google Drive

ОбъемМесячная плата
15 Гбайт Безкоштовно
100 Гбайт $1.99
1 Тбайт $9.99
10 Тбайт $99.99
20 Тбайт $199.99
30 Тбайт $299.99

Максимальний об’єм файлу 5 Тбайт.

Доступний в веб-браузерах, Windows, Mac OS, Android, iOS і ін.

Сайт Google Drive: https://drive.google.com

2. Microsoft OneDrive

OneDrive — перейменований в лютому 2014 Microsoft SkyDrive, що базується на хмарній організації інтернет-сервісу зберігання файлів з функціями файлообміну. До речі, SkyDrive створений у серпні 2007 року компанією Microsoft. Зараз OneDrive один з флагманів хмарних сховищ даних.

облачные хранилища данныхПеревага сервісу OneDrive в тому, що він відразу інтегрований з Office 365, тому безпосередньо з програми можна створювати, редагувати, зберігати файли Excel, OneNote, PowerPoint і Word у службі Windows Live OneDrive.

Сервіс OneDrive дозволяє зберігати на даний момент безкоштовно 5 Гбайт (хоча раніше пропонувалося 15 Гбайт) інформації у впорядкованому за допомогою стандартних папок вигляді. Для зображень передбачений перегляд у вигляді ескізів, а також можливість їх перегляду у вигляді слайдів.

OneDrive надає такі пакети:

OneDrive storage:

 • Free: 5 Гбайт — безкоштовно;
 • Basic: 50 Гбайт — $1,99 в місяць;

OneDrive + Office 365:

 • Personal: 1 TB для 1 користувача — $6,99 місяць;
 • Home: 1 TB для кожного з 5 користувачів — $9,99 на місяць;

Сайт Microsoft OneDrive: http://onedrive.com

3. Dropbox

облачные хранилищаDropbox — хмарне сховище даних, що дозволяє користувачам зберігати свої дані на серверах в хмарі і розділяти їх з іншими користувачами в інтернеті. Його робота побудована на синхронізації даних.

Деякі «фічі» Dropbox:

 • 256-бітове шифрування AES шифрування SSL;
 • Краща в своєму класі технологія синхронізації;
 • Інтеграція з Microsoft Office 365;
 • Необмежена відновлення файлів і журнал версій;
 • Посилання доступу за паролем та строком дії;
 • Настроювані рівні доступу;
 • Управління рівнями доступу тощо

Тарифні плани Dropbox:

ПакетМесячная платаИнфо
Базовий аккаунт Безкоштовно 2 Гб
Dropbox Pro 9.99 € 1Тбайт
Dropbox Business 10 € / користувач / місяць Стільки місця, скільки потрібно, необмежену кількість відновлення файлів, управління доступом до файлу, настраиваемаые рівні доступу, пріоритетна технічна підтримка, 14 днів тріал безкоштовно
Dropbox Enterprise Ціна залежить від необхідного функціоналу Все те ж саме, що і в Dropbox Business, але на корпоративному рівні

Може здатися, що 2 Гбайта дискового простору замало, у Dropbox є цілий ряд БЕЗКОШТОВНИХ способів, крім платних, з допомогою яких можна постаратися збільшити простір:

 • +500 Мбайт за запрошеного друга (до 16 Гбайт) у базовому записі + 1 ГБ за пригашение для Pro облікового запису.
 • Але, це ще не все. Dropbox активно співпрацює з різноманітними брендами і сайтами, з допомогою яких можна отримати ще додаткове безкоштовне простір.

Увага! Умови отримання в Dropbox додаткового простору можуть змінюватися, тому слідкуйте за аноносами Dropbox.

Додаток Dropbox можна завантажити та інсталювати на PC, Mac, Linux або мобільний пристрій. На відміну від основних конкурентів, при роботі з Dropbox редаговані файли копіюються повністю на сервер — здійснюється передача тільки зміненої частини, попередньо стиснутої. Вважається, що саме цей факт багато в чому пояснює відому оперативність роботи з Dropbox, порівняно з аналогами.

Недоліки Dropbox

Головним недоліком Dropbox можна вважати підхід до вибору папок для синхронізації. Фактично програма стежить за вмістом тільки однієї папки Dropbox.

Крім того, в липні 2014 у своєму інтерв’ю виданню The Guardian відомий Едвард Сноуден зробив заяву, яка може істотно похитнути довіру до Dropbox. Зокрема, він сказав, що Dropbox не в повній мірі піклується про конфіденційності даних користувача і навіть безпосередньо бере участь у глобальній системі стеження PRISM.

PRISM — державна програма США — комплекс заходів, здійснюваних з метою масового негласного збору інформації, переданої по мережах електрозв’язку, прийнята американським Агентством національної безпеки (АНБ) в 2007 році в якості заміни Terrorist Surveillance Program, формально класифікована як абсолютно секретна. (Вікіпедія)

Однак, не всі фахівці з безпеки згодні з такою заявою. Крім того, використання Dropbox у зв’язці з BoxCryptor, який надійно шифрує файли перед синхронізацією їх з хмарою, забезпечує конфидициальность даних Dropbox.

Сайт Dropbox: http://www.dropbox.com

4. Mega

Mega — (MEGA Encrypted Global Access) — амбітний хмарний файлообмінник Кіма Доткома (Kim Dotcom), легендарного засновника Megaupload.

Фішка Mega: шифрує весь контент прямо у браузері за допомогою алгоритму AES; користувачі можуть передавати один одному файли в зашифрованому вигляді, при цьому всі дані зберігаються в «хмарі»; ключі доступу до файлів не публікуються у відкритому доступі, а поширюються за схемою Friend-to-Friend, між довіряють одне одному користувачами.

Примітно те, що Mega відразу стартував з безкоштовними 50 Гб (!), крім того, є можливість значно розширитися у платних пакетах:

ПакетМесячная платаИнфо
Базовий Безкоштовно 50 Гбайт
Lite 4,99 € 200 Гбайт
Pro I 9,99 € 500 Гбайт
Pro II 19,99 € 2 Тб
Pro III 29,99 € 4 Тб

По наданому дискового простору і його вартості, Mega, безсумнівно можна назвати одним з найвигідніших хмарних сервісів, крім того, важлива відмінність Mega від інших подібних сервісів — конфіденційність, адже Mega позиціонується як сервіс, який захищає особисті дані користувача. Це досягається за рахунок наскрізного шифрування.

На даний момент діє акція: якщо купити платний пакет на рік, 2 місяці безкоштовно.

Сайт Mega: https://mega.nz

5. Яндекс.Диск

Яндекс.Диск — російський хмарний сервіс від Яндекса, що дозволяє користувачам зберігати свої дані на серверах в хмарі і передавати їх іншим користувачам в інтернеті. Робота побудована на синхронізації даних між різними пристроями. В даний час реєстрація користувачів доступна всім. Раніше, до запуску Яндекс. Диска, функції зберігання призначених для користувача файлів на Яндексі виконував сервіс Яндекс.Народ. Але про це, напевно, вже ніхто і не пам’ятає 🙂

Платні пакети хмарного сервісу Яндекс.Диск:

ПакетМесячная плата
10 Гб Безкоштовно. Назавжди.
+10 Гбайт 30 руб.
+100 Гбайт 80 руб.
+1 Тбайт 200 руб.

Крім того, є бонусне додаткове місце:

 • + до 10 Гбайт за наведених друзів (по 512 Мб за кожного друга)
 • + до 50 Гбайт за акції з партнерами — вони змінюються, потрібно стежити за новинами.

Крім того, Яндекс.Диск може виступати в якості служби хмарного сервісу, інтегруючись в офісний пакет Microsoft Office, а нещодавно з’явилася можливість автоматичного завантаження фото та відео з цифрових камер і зовнішніх носіїв інформації на Яндекс. Диск. При цьому користувачеві надаються додатково 32 ГБ простору на півроку.

Сайт Яндекс.Диск: http://disk.yandex.ru/

6. Облако@mail.ru

Облако@mail.ru — хмарне сховище даних від компанії Mail.Ru Group, що дозволяє користувачам зберігати свої дані в хмарі і синхронізувати дані на різних пристроях, а також ділитися ними з іншими користувачами.

Після реєстрації користувачі отримують безкоштовно 16 Гб хмарного сховища. Треба відзначити, що при старті давалося всі 100 Гбайт 🙂

Користуватися хмарою можна не тільки через веб-інтерфейс, але через десктопні (для Windows і Mac OS) і мобільні додатки для Android і iOS. Для самих просунутих користувачів зроблений спеціальний клієнт під Linux.

Функція, з самого початку доступна в мобільних додатках — автозавантаження фотографій з телефону. Якщо включена ця функція, всі фото, зроблені за допомогою пристрою, що миттєво виявляються в «Хмарі».

У Облако@mail.ru кілька блоків тарифів:

 • Мобільні тарифи (iOS, Android): 6 тарифних планів, від +8 Гбайт за 29 рублів в місяць до 256 Гбайт за 229 рублів в місяць.
 • Веб-тарифи: 4 тарифних плану, від 512 Гбайт за 379 рублів на місяць до 4 Тбайт за 2790 рублів в місяць.
 • Тарифи сервісу «Хмара для бізнесу». Фіксована плата — 3 рубля/ГБ в місяць, платите тільки за займане місце.

Сайт Облако@mail.ru: https://cloud.mail.ru/

7. Amazon Web Services

Amamazon.com_web_servicesazon Web Services (AWS) — це не просто хмарне сховище даних, а цілий набір глобальних сервісів. Таким чином, Amazon Web Services включає в себе широкий спектр фундаментальних сервісів хмарної інфраструктури:

 • Зберігання даних і доставка контенту: об’єктне сховище, CDN, блочне сховище, сховище файлових систем, архівне сховище, перенесення даних, інтегроване сховище.
 • Обчислення: віртуальні сервери, контейнери, розгортання веб-додатків методом 1-Click, керовані подіями обчислювальні функції, auto scaling, load balancing.
 • Бази даних: реляційні БД, міграція баз даних, NoSQL, кешування, сховище даних.
 • Мережеві рішення: віртуальне приватне хмара, прямі з’єднання, балансування навантаження, DNS.

Крім того, AWS має багатий вибір сервісів для підвищення ефективності вашого хмари: аналітика, корпоративні програми, мобільні сервіси, інтернет речей.

Вартість AWS гнучка, це означає, що виплатите тільки за те, що користуєтеся. Мінімальний збір не стягується. Оцінити свій щомісячний рахунок можна за допомогою Калькулятора AWS. При цьому ціни залежать від місця розташування вашої корзини Amazon S3.

12 місяців можна тестувати AWS абсолютно безкоштовно, при цьому можна користуватися сховищем об’ємом 5 ГБ, 20 000 запитів Get і 2 000 запитів Put при використанні сервісу Amazon S3.

Сайт Amazon Web Services: https://aws.amazon.com

8. pCloud

pCloud — безпечне облік для зберігання Ваших файлів. Безпека забезпечується двома підходами: по-перше, вся інформація передається на сервери pCloud через TLS/SSL протокол і копіюється як мінімум на 3-х серверах з різним розташуванням у високо захищеному дата центрі; по-друге, можна підписатися на pCloud Crypto ($3.99 на місяць) і скористатися перевагою у вигляді непробивного шифрування на стороні клієнта зі спрощеним інтерфейсом для використання.

Тарифи pCloud

ПакетМесячная платаИнфо
Базовий аккаунт Безкоштовно 20 Гбайт
Преміум $3,99 500 Гбайт
Преміум Плюс $7,99 2 Тбайта

Сайт pCloud: https://www.pcloud.com

9. iCloud Drive

iCloud Drive — хмарне сховище даних від Apple. Якщо у вас є пристрій компанії Apple, то у вас iCloud Drive вже буде встановлений на пристрої. Ви просто повинні налаштувати обліковий запис iCloud. Тим не менш, багато людей не знають, що ви можете використовувати iCloud Drive з ПК. Для безпеки даних iCloud Drive шифрує дані з допомогою 128-бітного AES шифрування. Він також використовує 128-бітне SSL-шифрування для передачі.

ОбьемМесячная плата
5 Гб При реєстрації, безкоштовно
50 Гб 59 рублів
200 Гб 149 рублів
1 Тб 599 рублів
2 Тб 1490 рублів

Недоліки: а) Швидкість завантаження була дуже повільною на деяких тестах. б) Є питання до безпеки: ви не отримаєте ключ опції приватного шифрування, що означає, що служба зберігає ключі шифрування на серверах і може отримати доступ до файлів без вашої згоди, якщо ви не використовуєте додаток шифрування.

Сайт iCloud Drive: https://support.apple.com/en-us/HT201318

10. 4shared

облачные хранилища данных4shared — хмарний файлообмінний хостинг.

Базова безкоштовна реєстрація дає можливість завантажувати до 10 ГБайт в свою обліковий запис. Після підтвердження реєстрації електронною поштою обсяг збільшується до 15 ГБайт.

Преміум-користувачі отримують в своє розпорядження 100 ГБайт:

 • 1 місяць — $9,95 в місяць;
 • 1 рік — $6,50 в місяць;

Після успішного завантаження файлу користувач отримує унікальну посилання, по якій інші згодом зможуть завантажити цей файл. Всі завантажені файли зберігаються протягом 180 днів з моменту останнього відвідування облікового запису. Файли преміум-користувачів зберігаються на весь термін дії облікового запису. Користувальницький інтерфейс сервісу зовні схожий на провідник Windows.

Сайт 4shared: http://www.4shared.com

11. SugarSync

SugarSync — хмарне сховище даних, яке зберігає документи, файли, фотографії і музику. Просто, доступно і зручно, для різних пристроїв. Щоб оцінити переваги SugarSync є 30-денна безкоштовна тріал-версія для усіх пакетів. Для взаємодії з сервісом використовується зручна програма-клієнт, версії якої існують не тільки для Windows і Mac, але і для Android, iPhone, Symbian. Кількість синхронізуються пристроїв не обмежена.

облачные хранилища данныхЗ лютого 2014 року перейшла виключно на платні пакети сховищ даних:

Тарифи для фізичних осіб

ОбьемМесячная плата
100 Гб $7,49
250 Гб $9,99
500 Гб $18,95

Основна відмінність SugarSync від Dropbox, що він синхронізує папки, які вкаже користувач.

Сайт SugarSync: https://www.sugarsync.com

12. Box.net

Box.net — хмарне сховище даних, яке дозволяє зберігати ваші файли в мережі, а також спільно над ними працювати.

облачные хранилища данныхBox.net дає два типи пакетів для персонального використання і бізнесу:

Персональні пакети:

 • Безкоштовно: для 1 користувача надається 10 Гб, ліміт на розмір завантажуваного файлу — 250 мбайт;
 • Personal Pro: 8 € в місяць, надається 1оо Гб, ліміт на розмір файлу завантаження — 5 Гб;

Бізнес пакети:

 • Starter: 4 € на місяць: від 3 до 10 користувачів, надається 1оо Гб, ліміт на розмір завантажуваного файлу — 2 Гб;
 • Business: 12 € на місяць: від 3 користувачів, необмежений об’єм сховища, ліміт на розмір файлу завантаження — 5 Гб;

Переваги Box.net — це можливість перегляду офісних документів власними силами, а також можливість розшарити файли або папки для колег прямо з мобільного. Крім того, розробникам вдалося інтегрувати в додаток нативний пошук Android за рахунок чого пошук файлів став швидше і точніше.

Сайт Box.net: http://box.net

13. iDrive

облачные хранилища данныхiDrive є ідеальним інструментом для онлайнового резервного копіювання з високим рівнем приватності. Якщо ви хочете зберегти копію важливих документів на хмарному сервері, то iDrive те, що ви шукаєте. Використовувати його просто: завантажити iDrive програмне забезпечення, запустити програму і вибрати папки для синхронізації.

Резервне копіювання можна робити з ваших PC-комп’ютерів, Mac, iPhone, iPad і Android пристроїв на одному акаунті. Досить високий рівень безпеки даних. Трансфер і зберігання файлів з 256-бітовим AES шифруванням з використанням ключа визначає користувач, який ніде не зберігаються на серверах.

Безкоштовно надається 5 Гб для дискової квоти зберігання.

iDrive надає такі пакети:

 • Basic: Безкоштовно — 5 Гбайт — назавжди;
 • iDrive Personal:
  • 1 Тб — $52,12 в рік;
  • 10 Тб — $374,62 в рік;
 • iDrive Team:
  • 1 Тб — $74,62 в рік;
  • 2 Тб — $149,62 в рік;
  • 10 Тб — $749,62 в рік;
 • iDrive Business:
  • 250 Гб — $74,62 в рік;
  • 500 Гб — $149,62 в рік;
  • 1,25 Тб — $374,62 в рік;

Сайт iDrive: http://www.idrive.com

14. OpenDrive

OpenDrive — безлімітне хмарне сховище даних, більше 1 мільйона користувачів, яке поширюється в таких пакетах:

 • Personal Free: безкоштовно 5 Гб ;
 • Personal Unlimited: $12,95 в місяць, необмежений простір;
 • Business Unlimited: $29,95 в місяць;
 • Enterprise: $59,95 в місяць;

Сайт OpenDrive: http://www.opendrive.com

16. Syncplicity

Syncplicity — програмний комплекс для синхронізації даних в кроссплатформенних середовищах. Безкоштовно надається 10 Гбайта дискової квоти для 1 користувача і двох комп’ютерів.

Одна з переваг Syncplicity в тому,що немає необхідності постійно тримати ввімкненими обидва комп’ютера, синхронізація відбувається після включення. Недоліком програми є відсутність російського інтерфейсу та довідки.

У Syncplicity також організована тісна інтеграція з деякими онлайновими сервісами. Наприклад, можна завантажувати фотографії в альбоми на Facebook, просто копіюючи їх у певні папки на ПК. Також досить цікаво виглядає інтеграція з офісним пакетом Google: будь-який документ, створений в Google Docs, буде з’являтися у вибраній папці на комп’ютері, і навпаки. Таким чином, файл редагується як локально за допомогою Microsoft Office, так і в онлайні.

Сайт Syncplicity: http://www.syncplicity.com

17. MediaFire

MediaFire — онлайн сховище даних, файлообмінник. У цьому хмарному сервісі упор зроблений саме на зберігання і шарінг медіа-файлів (музика, відео, фото).

MediaFire надає такі пакети:

 • Безкоштовно: 10 Гбайт, присутня реклама.
 • Pro $2.49 в місяць: 1 Тбайт, без реклами, обмеження 20 Гбайт в одному файлі, прямі посилання на файли та ін.
 • Business $24.99 в місяць: більше 100 Тбайт, без реклами, обмеження 20 Гбайт в одному файлі, прямі посилання на файли та ін.

Зручно, що MediaFire є як для вебу, так і для десктопа і мобільних додатків з дружнім інтерфейсом. Можна сміливо рекомендувати MediaFire як хорошу альтернативу іншим хмарних сервісів, зокрема, Dropbox.

Сайт MediaFire: http://www.mediafire.com/

18. SpiderOak

SpiderOak — вважається одним з найбезпечніших хмарних сховищ даних. Так, Едвард Сноуден заявляв про те, що до даних, зашифрованих через цей сервіс, не може отримати доступ ніякий, навіть самий хитромудрий зловмисник. Розробники запевняють, що пароль для доступу до аккаунту нікуди не передається, а при першій авторизації створюється спеціальний ключ, який відкриває доступ настільного клієнта до хмарного сховища даних.

Тарифні плани SpiderOak

ОбъемМесячная плата
250 Гб Безкоштовно 21 день.
100 Гб $5
250 Гб $9
1 Тб $12

Сайт SpiderOak: https://spideroak.com/

19. ADrive

ADrive — хмарне сховище даних, яке дозволяє централізовано працювати зі своїми файлами: надежно зберігати, управляти і обмінюватися з усіма музикою, відео, фотографії та ін.

ADrive дає тільки платні пакети з безкоштовним 60 денним тестовим періодом.

Персональний план: стартує від $2.50 в місяць або $25.00 на рік і 100 Гб. На цьому плані можна розширити дисковий простір до 20+ Тбайт.

Бізнес план: стартує від $7 в місяць або $70 на рік і 200 Гб. На цьому плані можна розширити дисковий простір до необмеженого об’єму.

Сайт ADrive: http://www.adrive.com/

Автор: ТопОбзор

При використанні цього матеріалу «Огляд 10+ хмарних сховищ даних» активне посилання на http://topobzor.com обов’язкова.

Схоже

Share on Facebook Share
750
Share on TwitterTweet
0
Share on Google Plus Share
Share on Pinterest Share
0
Share on LinkedIn Share
Share on Digg Share
750
Total Shares
comments powered by HyperComments!

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here