Tesla, ймовірно, домовилася з китайською gotion про створення виробництва lfp-акумуляторів в сша

0
30

Китайська компанія gotion уклала угоду, в рамках якої буде забезпечувати «великого американського автовиробника» літій-залізо-фосфатних (lfp) акумуляторними елементами, повідомляє electrek. При цьому gotion перенесе частину виробництва батарей цього типу на територію сша. Швидше за все, мова йде про контракт з tesla.

Джерело зображення: tesla

Хоча назва «великого американського автовиробника» не розкривається, і під це визначення потрапляє цілий ряд компаній, які розвивають виробництво авто на електричній тязі, найімовірніше мова йде про tesla. Звичайно, tesla навряд чи можна назвати великим автовиробником в загальному розумінні, але якщо брати до уваги лише виробництво електромобілів, то тут компанії немає рівних. До того ж, загальновідомо, що tesla використовує літій-залізо-фосфатні батареї в цілому ряді фірмових електромобілів. Повідомляється, що перші акумулятори в рамках операції будуть надходити безпосередньо з китаю, до того моменту як їх виробництво буде налагоджено на території сша.

Заява gotion про укладення партнерства з американським автовиробником з’явилися незадовго після новин про реєстрацію компанії на шеньчженській фондовій біржі. У заяві пояснюється, що gotion уклала угоду про постачання lfp-акумуляторів сумарною ємністю не менше 200 гвт·год великому американському автовиробнику в період з 2023 по 2028 рік. Варто відзначити, що одним з акціонерів gotion є volkswagen, однак це німецька, а не американська компанія. Також в заяві виробника акумуляторів говориться, що існує можливість створення спільного підприємства з виробництва lfp-елементів в сша.

Electrek акцентує увагу на тому, що ніяких офіційних повідомлень про те, що gotion уклала угоду саме з tesla не надходило. Тим не менш, на це вказує ряд деталей угоди, таких як масштаби поставок. Справа в тому, що tesla є єдиним автовиробником в сша, який зможе використовувати в своїй продукції 200-гвт·год акумуляторів найближчим часом.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here