Intel вибачилася перед китаєм за дотримання санкцій сша через «геноцид» в регіоні синьцзян

0
30

Компанія intel принесла свої вибачення партнерам і клієнтам в китаї після того, як повідомила місцевим постачальникам, що не буде використовувати робочу силу або товари з китайського регіону синьцзян. Разом з тим intel видалила початкову заяву, яка викликала негативну реакцію.

Міжнародна торгівля з регіоном синьцзян обмежена урядами багатьох країн, у тому числі сша. Це викликано ставленням китаю до мусульманської уйгурської меншини в регіоні, в сша його називають «геноцидом». Раніше в цьому місяці сша ввели заборону на імпорт з сіньцзяну, якщо компанії не зможуть довести, що товари були створені без використання примусової праці.

У своєму щорічному листі постачальникам intel заявила, що «повинна» дотримуватися обмежень на торгівлю з регіоном синьцзян, введені «декількома урядами». При цьому компанія має намір » переконатися, щоб наш ланцюжок поставок не використовувала робочу силу або вихідні товари і послуги з регіону синьцзян». Ця частина листа вже видалена з сайту intel, але її архівну версію можна знайти тут.

Це зазвичай процедурне зауваження викликало негативну реакцію в китаї, а лист став вірусним в китайських соціальних мережах. Китайська поп-зірка каррі ван, колишній представник intel, розірвав зв’язки з компанією, заявивши, що»національний інтерес перевищує все». У той же час націоналістичне видання global times звинуватило intel в тому, що вона «кусає руку, що годує».

Слід зазначити, що на китай припадає чверть глобального доходу intel, або близько $20 млрд. На компанію працює понад 10 тис.осіб у китаї. Разом з тим розслідування new york times в 2020 році показало, що процесори intel використовуються в суперкомп’ютерах, розгорнутих китайським урядом для стеження за уйгурами.

У відповідь на цю негативну реакцію intel принесла вибачення в китайських соціальних мережах. У листі, адресованому китайській громадськості та місцевим партнерам, intel заявила, що обмежує торгівлю з регіоном синьцзян тільки в якості юридичної формальності, а не політичної заяви. 1>«>» ми приносимо вибачення за проблеми, завдані нашим шановним китайським клієнтам, партнерам і громадськості», — йдеться в листі. «щоб уточнити, абзац про сіньцзян в листі призначений тільки для вираження початкового наміру згоди і законності, а не в якості наміру або позиції».

На прохання прокоментувати лист прес-секретар білого дому джен псакі сказала, що американські компанії не повинні відчувати необхідності вибачатися за те, що вони відстоюють основні права людини або виступають проти репресій. Псакі не стала безпосередньо коментувати дії intel, але сказала, що приватний сектор повинен «протистояти тому, щоб китай використовував свої ринки в якості зброї для придушення підтримки прав людини».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here