Пробудження дракона. Великі підсумки 2021 року в dota 2

0
24

Що змінилося в грі за 2021 рік

Швидкість, з якою valve оновлює dota 2, давно стала мемом. І дійсно, в 2021 році було всього два великих патча – 7.30, 7.29, а перші чотири місяці пройшли на версії 7.28 (яка вийшла в середині грудня 2020 року), плюс для кожної версії виходило від трьох до чотирьох балансних патчів. Так, номерні патчі в доті несуть серйозні зміни, а на те, щоб прочитати весь патч-ноут, піде годину-другу часу, але це все одно два патчі в рік.

Можна було б знову журити розробників і звинувачувати їх в ліні, якби не одне «але»: за 2021 рік вийшло три нових героя: hoodwink, dawnbreaker і marci; два внутрішньоігрових події: ворожнеча і лабіринт аганіма: чаклунський континуум. Перед the international переробили dotatv, а також створили новий сайт, на якому доступні прямі ефіри і записи ігор, розклад майбутніх матчів і результати команд dpc-сезону. Це дійсно серйозна робота, за мірками valve.

Аудиторія гри не сильно змінилася в порівнянні з 2020 роком, середній онлайн тримається на рівні 400 000+ чоловік, а піковий – близько 700 000 гравців. Після the international 10 інтерес до гри виріс, а ось вихід аніме «dota: кров дракона» слабо вплинув на популярність гри.

Аніме dota: кров дракона

На netflix успішно пройшла прем’єра аніме «dota: кров дракона», а в січні 2022 нас чекає продовження історії. Над проектом працює студія studio mir, відома за серіалом»легенда про корре». За підсумками перших днів показу, аніме зайняло лідируючі позиції в топах п’яти країн: росії, україни, сербії, болгарії та філіппін. В цілому, глядачі і критики позитивно зустріли вихід серіалу по доті.

Анімаційний серіал розповідає про драконячого лицаря девіона, який мандрує по світу, щоб боротися з силами зла і допомагати нужденним. Фатальна зустріч з принцесою міраною і древнім драконом слайраком змушує героя стати учасником кампанії з порятунку світу.

У нас на сайті можна прочитати рецензію на «dota: кров дракона».

Скандали в dota 2

Xiao8 звинувачується в ставках і організації підставних матчів

Кінець сезону dpc став сильним ударом для складу psg.lgd. В черговий раз організація займає друге місце, програючи у фіналі команді з кваліфікацій. Але цього виявилося замало, і 18 жовтня колишня дружина тренера віце-чемпіонів заявила, що чжан «xiao8» нін неодноразово робив ставки на матчі по dota 2, включаючи ігри власної команди. Як доказ дівчина надала скріншоти з аккаунта чжан ніна. На одному з них видно, що xiao8 поставив на перемогу team aster на china pro cup s1 проти lgd на коефіцієнт 2,55.

Скандал кілька вірш, але на початку грудня кіберспортивна організація попросила valve вивчити всі докази з метою довести або спростувати звинувачення в бік xiao8. При цьому представники клубу заявили, що впевнені в чесності результатів ti10, однак розслідування необхідно, щоб остаточно переконатися в цьому. Якщо xiao8 визнають винним, то йому загрожує довічний бан, а також можливі санкції проти гравців і менеджерів складу, які могли брати участь у змові.

У нашому регіоні можна зустріти думку про те, що xiao8 – людина з бездоганною репутацією, але в китаї це далеко не так. Чжан нін звинувачувався в обмані молодих гравців і психологічному тиску на учасників складу ehome.

Безхазяйний слот в dpc-сезон підібрав жіночий склад, а valve відібрали

Багато хто критикував систему слотів dpc, і випадок в північній америці тому яскравий приклад. Після кваліфікації на the international 10 учасники складу bumble bee’s (ex-s a d b o y s) або знайшли собі нову команду, або вирішили пропустити початок сезону. Вийшло так, що слот у команди був, а команди не було. Цим скористався макс «hotaruz» бейтман, який якимось чином отримав доступ до аккаунту команди і зареєстрував себе і ще чотирьох дівчат для участі в dpc-сезоні 2021/2022.

Reddit тут же скипів і вимагав від valve дій. Дівчата запевняли, що все чесно і вони не порушили жодних правил. І дійсно, все було абсолютно згідно зводу правил, але це не вберегло потенційно перший жіночий склад в системі dpc, і valve відібрала у них слот. Команду відправили у відкриті кваліфікації, де вони і залишилися.

У цій історії є ще одна цікава деталь. Менеджер і організатор жіночого складу, hotaruz, раніше працював з san francisco shock (склад nrg по overwatch) і був замішаний в скандалі про сексуальні домагання.

Непрочитане лист

Кумедний випадок стався в європі. На reddit’е помітили в одному з vlog’ов alliance, що під час гри їм допомагає тренер, і тут же піднялося обговорення, а n0tail публічно звинуватив шведську організацію в читерство і поскаржився на те, що вони пропонували valve цю ідею в 2019 році, але вони відмовили.

Правда, виявилося, що alliance нічого не порушували і робили все згідно з правилами. Про зміну ролі тренера esl повідомила командам через e-mail, але, мабуть, ніхто не спромігся його прочитати.

Здавалося б, звичайне непорозуміння і можна закопувати сокиру війни, але замість цього n0tail звинуватив alliance за те, що ті не повідомили іншим командам про це, а esl – за те, що вони доносять інформацію командам через електронну пошту.

В результаті втрутилися valve і заборонили участь тренерів, а загострення пристрастей швидко вірш, і йохан сундштайн тимчасово змінив свій нік на n0mail.

Народжені перемагати

Так уже склалося, що весь 2021 рік na’vi потрапляли на заголовки новин не через свої хороші результати, а через скандали. Почалося з того, що організація не змогла організувати гравців перед турніром в сінгапурі і відправила тих по домівках, вирішувати особисті питання. Як підсумок, половина складу заразилася коронавірусом, і команда пропустила перший мейджор сезону.

Далі пішов кік general’а перед стартом нового туру dpc, що фактично позбавило віктора нігріні шансу знайти нову команду. У своє виправдання na’vi випустили ролик з поясненнями, який зробив ще гірше і поповнив ряди недоброзичливців організації.

Далі трапилася ситуація з as monaco gambit. Після провалу другого туру регіональної ліги народжені перемагати переманили до себе no [o]ne і sonneiko, чим змусили gambit грати animajor зі стендинами.

Ну і, звичайно ж, сама кваліфікація на the international. Команда з dota-зірок, амбіції чемпіонів галактики, а результат-топ-6 снд і розпуск складу. Здавалося, настав час вчитися на своїх помилках і робити ставку на молодь, як вчинили team spirit і virtus.pro. Але ні, не чекаючи початку the international 10, na’vi підписують черговий all-star склад і повертають general’а в команду, мабуть, для того, щоб було кого кікнути.

Кіберспорт

Переходимо до головного-кіберспорту.

Сезон 2020 року в dota 2 пройшов дивно. Перші мейджори і майнори подарували безліч яскравих емоцій, а приголомшлива атмосфера новорічної казки на weplay! bukovel minor 2020 до сих згадується з теплотою. Здавалося, що майбутній ювілейний сезон буде найкращим в історії dota 2, але сталося те, що сталося. Глобальна пандемія, карантини, скасування заходів. Якщо інші компанії робили спроби провести свої турніри, то valve просто чекали і нічого не робили. Точніше, робили компендіум, який в черговий раз оновив рекорди призового фонду the international: 40 018 195 доларів! але ні самого ti, ні будь-яких онлайн-турнірів від valve ми не дочекалися. Все було перенесено на 2021 рік.

Новий регламент dpc-сезону

Немов чекаючи нового року, valve 1 січня 2021 представляють оновлені правила для майбутнього сезону dota pro circuit 2021. На зміну майнорам прийшли регіональні ліги: 2 дивізіони і 16 команд в кожному з шести регіонів борються за потрапляння на мейджор.

Змагальний рік розділений на три частини: 2 регіональних сезони, кожен з яких завершиться мейджором, і безпосередньо ювілейний the international 10. Від відкритих кваліфікацій на ti відмовилися, путівку на головний турнір року будуть розігрувати учасники dpc-сезону.

Для підтримки команд valve ввели «набори фанатів», в яких гравці зможуть підтримати улюблений колектив.

На зміну божевільним марафонам кваліфікацій на мейджори / майнори прийшла більш розмірена система регіональних ліг. Команди грають по кілька зустрічей на тиждень, а участь на сторонніх турнірах для них заборонено.

Зміни виглядають як спроба структурувати змагальну сцену і зробити її більш привабливою для кіберспортивних організацій. Але на valve обрушилася хвиля критики за те, що головні проблеми минулих dpc-сезонів їм так і не вдалося вирішити.

Крім того, що хороші результати на мейджорі на початку року гарантують потрапляння на the international в кінці сезону, додалася новаПроблема: пробитися на ti стало можливо тільки завдяки результатам в регіональних лігах. Такий підхід дозволив пробитися на головний турнір року слабким командам зі слабких регіонів: три команди з південної америки потрапили на the international і впевнено зайняли останні рядки турнірної таблиці, заробивши при цьому солідні 100 000 $, а beastcoast і зовсім забрали 600 000 $. Але не будемо поспішати.

One esports singapore major 2021. Dota 2 повертається на lan

Поки dota-ком’юніті обговорювало зміни в регламенті і стежило за неспішно протікає регіональною лігою, наближалося довгоочікуване повернення на lan. Всі чекали свята доти, але все вийшло дивно. Про те, хто і як пройшов на турнір, можна прочитати в нашому превью one esports singapore major 2021.

Перший мейджор сезону приймав сінгапур, без глядачів і, так вже вийшло, без двох команд і з великою кількістю замін гравців. До турніру не змогли дістатися natus vincere і beastcoast, а team aster, ob esports x neon, quincy crew, team nigma і t1 змушені були грати зі стендинами. Рівень продакшену теж був далекий від топового — не цього фанати доти чекали цілий рік.

Але це стосується організаційних моментів. Самі ігри-вони були відмінні. Були андердоги з thunder predators, які демонстрували свою особливу перуанську-магію-перше місце за підсумками групової стадії і перемоги в плей-офф над team aster і нашими хлопцями з virtus.pro. Були несподівано сильні evil geniuses. Не обійшлося і без краху колосів-team nigma не пройшли стадію wild card. Команди, від яких чекали хороших виступів, не підвели: team secret, invictus gaming і lgd зайняли високі місця.

У фіналі зустрілися eg і invictus gaming. Команда з північної америки лідирувала в зустрічі 2:0 і була в кроці від перемоги на третин карті, але героїчний захист хайграунду від invictus gaming і перемога на двох залишилися картах, і китайський колектив – чемпіони першого мейджора нового сезону.

Що ж стосується наших колективів, то na’vi не дісталися до турніру, gambit мали всі шанси пройти стадію wild card, але поступилися в переграваннях team liquid. Virtus.pro були беззаперечними лідерами регіону і виглядали як гідні приймачі»золотого складу». За підсумками регіональної стадії ведмеді отримали слот відразу в стадію плей-офф, де спочатку поступилися lgd 0:2, насилу переграли quincy crew 2:1, а після їх шлях по нижній сітці перервали перуанці з thunder predators з рахунком 0: 2. Підсумкове восьме місце і виправдання недосвідченістю молодої команди на lan ах.

На one esports singapore major 2021 могли потрапити і team spirit: за підсумками регіональної ліги дракони ділили третє місце з as monaco gambit, але майбутні чемпіони ti поступилися в переграваннях і вирушили готується до наступного туру dpc-сезону і мейджору в києві.

Weplay animajor. Сила в аніме

Коли ми говоримо про weplay як про турнірному операторі, то завжди згадується незвичайний тематичний продакшен, але зазвичай це були невеликі турніри – було цікаво дізнатися, що в підсумку вийде на мейджорі. І weplay не підвели, тематику аніме розкрутили на повну: представлення команд у вигляді аніме-опенінгів, костюми, декорації, пре-шоу перед фіналом, інтерв’ю у лапшичной і багато іншого. На наш скромний погляд, це був найкращий за весь час мейджор по продакшену. І навіть відсутність глядачів не зіпсувала враження від турніру. Але є і ложка дьогтю-все це стосувалося тільки англомовної трансляції. Maincast зробив з веселого і незвичайного заходу сірий і непоказний турнір з великою кількістю реклами, за що і отримав хвилю критики від російськомовного dota-спільноти.

Якщо ви хочете детальніше прочитати про мейджор в києві, то на нашому сайті можна знайти серію матеріалів, присвячених animajor’у:

 • аніме як сенс життя. Підсумки animajor в києві;
 • бій за 200 000 доларів і путівку на the international. Превью плей-офф animajor 2021;
 • топ-5 аніме-битв на київському animajor: результати групової стадії;
 • результати wild card і превью групового етапу київського мейджора по dota 2;
 • as monaco gambit та інші герої стадії wild card київського animajor 2021.

Animajor в першу чергу примітний тим, що більшість учасників мейджора вже гарантували собі путівку на the international, що явно вказувало на серйозні проблеми в системі dpc, але завдяки team spirit, team nigma і t1 інтрига жила до останнього.

Сенсацією турніру можна було б назвати виліт team secret з wild card стадії, але команда пупея проводила регіональний сезон абияк, а на мейджорі експериментувала з драфтами, заявляючи, що їх мета – the international і перемога на мейджорі їх не цікавить.

Team spirit могли зробити диво і отримати прямий інвайт на the international, але феноменальний виступ t1 з південно-східної азії і поразка від vici gaming відправили драконів у кваліфікації.

Virtus.pro продовжили домінувати в своєму регіоні, і здавалося, що вони повинні були попрацювати над своїми сінгапурськими помилками. Але результат виявився навіть гірше: поразка у верхній сітці від team nigma і подальша поразка від vici gaming відправили ведмедів додому. Колектив повинен був стати головною надією снд на майбутньому the international, і для вирішення проблем команда вирішила взяти собі в штат тренера.

Довгий шлях на the international 10

Після завершення weplay animajor 2021 одні команди почали підготовку до the international 10 у швеції, інших чекала кваліфікація. Про те, як проходили кваліфікації, можна прочитати в серії наших матеріалів; особливу увагу слід приділити фіналу снд-кваліфікації між team spirit і team empire. Майбутні чемпіони ti були за крок від того, щоб пропустити головний турнір року.

Як проходили кваліфікації на the international 10:

 • герої і невдахи снд-кваліфікації. Ми дізналися другого нашого представника на the international;
 • чим запам’яталася остання кваліфікація до the international 10, або європейська різанина рапірами;
 • визначилися ще два учасники the international 10. Залишилося дізнатися останні дві команди;
 • чим запам’яталася кваліфікація на the international 10 в китаї.

Спочатку турнір планувалося провести з 18 по 23 серпня 2020 року в avicii arena в стокгольмі, швеція. Через пандемію covid-19 valve орієнтовно відклала старт заходу до 5 серпня 2021. Однак ближче до цієї дати в швеції були посилені карантинні заходи, і проведення the international 10 стало неможливим. Valve спільно з турнірним оператором pgl прийняли рішення провести турнір з 7 по 17 жовтня в столиці румунії бухаресті, на arena națională.

Може здатися дивним вибір румунії як приймаючої сторони, але, по-перше, pgl-це румунська організація; по-друге, на той момент в румунії були найм’якші карантинні заходи, що дозволяло провести захід при повних трибунах, а отримати візу в країну не становило труднощів. Ми оцінювали вартість поїздки в бухарест на the international, і виявилося, що це найдоступніший для жителів снд спосіб потрапити на головну dota-подію року.

Але ближче до дати проведення епідеміологічна ситуація в країні погіршилася, і спочатку говорили про 50% наповнення трибун, а пізніше довелося повністю відмовитися від проведення турніру з глядачами.

Організація турніру такого масштабу на новому місці вимагала часу, і у команд з’явилося два вільних місяці. Цього часу вистачило б на те, щоб провести два великих турніру esl one fall 2021 і oga dota pit invitational. У фіналі останнього зустрілися psg.lgd і team spirit. Сильніше виявився китайський колектив, але мало хто міг подумати, що через місяць їм належить ще одна фінальна зустріч – вже на ti10, і що дракони візьмуть реванш над підопічними xiao8.

The international 10. Казка про дракона

Екстрене перенесення турніру в іншу країну, несподіване посилення карантинних обмежень, відсутність глядачів-все це наклало серйозний відбиток на продакшен. Але valve вичавили, напевно, максимум з того, що у них було. Приємна церемонія відкриття і забавні ролики про те «за що ми любимо dota 2» або нуарний детектив створили доброзичливу і приємну атмосферу без химерної офіціозності. Гравці під час інтерв’ю не соромилися у виразах: чого говорити, шоу-матч ряснів такою кількістю нецензурної лайки, що часом не вірилося, що це турнір на 40 млн $. Можна по-різному ставитися до такого підходу, але саме він зблизив ком’юніті і показав: всі ми – частина однієї гри, і немає різниці, кіберспортсмен ти або заходиш зіграти одну карту після роботи, і нами рухають одні і ті ж пристрасті.

Ще одним єднанням ком’юніті на the international стали team spirit. Вони повторили подвиг og-пройшли шлях від кваліфікацій до аегіса. Як team liquid, вони пробиралися до заповітної мрії через нижню сітку. Але головне, вони закохали в себе весь dota-світ. Стежити за тим, як молоді хлопці йдуть доСвоїй мрії, було заворожуюче, і бути свідком, частиною цієї дії-непередавані емоції. Здавалося, логіка покинула національний стадіон у бухаресті-перед фінальною зустріччю наша команда, за ставками фанатів доти, була фаворитом у матчі проти psg.lgd. Таганрог, магнус-таксі, волосся богам доти-ювілейний десятий the international подарував море емоцій і заново закохав цілий регіон, а то і світ, в гру. Успіх хлопців став головною новиною у вітчизняних змі, навіть уряд росії відзначило успіхи team spirit.

Про the international 10 на нашому сайті вийшла серія матеріалів:

 • the international 10: 18 команд на 40 мільйонів доларів. Що потрібно знати перед стартом турніру;
 • підсумки групової стадії the international 10 по dota 2: снд повторюють успіх 10-річної давності;
 • снд-дербі за вихід в топ-4 the international 10 запам’яталося яскравою грою і позамежним напруженням пристрастей;
 • шлях дракона. Підсумки the international 10.

Через 10 років чемпіонський аегіс повертається в снд. Через 10 років дві команди з снд в топ-6 the international. Не хочеться думати про те, що наступний успіх доведеться також чекати довгих десять років. Тому побажаємо всім нашим хлопцям успіхів.

Новий сезон вже почався, але основна боротьба розгорнеться тільки з наступного року, а 2021 рік хочеться проводити мажорним акордом перемоги team spirit на the international 10.

З наступаючим новим роком, друзі!

Підсумки року в інших дисциплінах:

 • tbd.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here