Samsung представила концепт ssd c тисячеядерним ші-прискорювачем esperanto

0
20

Перший в світі «великий» ші-прискорювач на базі архітектури risc-v від молодої компанії esperanto, створеної ветераном індустрії девідом дітцелем (dave ditzel), який стояв біля витоків легендарної transmeta, може знайти своє місце в нових «розумних» ssd samsung. Корейський гігант розкрив відомості про прототип такого накопичувача в рамках заходу safe, що пройшов восени цього року.

Прискорювач esperanto et-soc-1 спочатку створювався з прицілом на енергоефективні інференс-платформи для різних систем рекомендацій, і крім 1088 ядер (et-minion), отримав досить об’ємну підсистему sram (більше 160 мбайт) і восьмиканальний контролер lpddr4. Творці et-soc-1 отримали перші партії чіпів, випущені з використанням 7-нм техпроцесу, і в даний час активно працюють над різними сценаріями використання свого дітища.

Зображення: samsung / esperanto

Але не тільки вони — на et-soc-1 звернула увагу компанія samsung. Такі системи зараз використовуються всюди, від стрімінгових платформ до великих магазинів і соціальних мереж, тому ринок величезний, а перевагу на ньому отримають ті, чиї движки рекомендацій працюють швидше і точніше. Вони настільки міцно увійшли в наше життя, що за деякими оцінками, у таких гігантів, як google, facebook або amazon, до 80% всіх ші-навантажень припадає саме на рекомендаційні системи.

Ssd з чіпом esperanto на борту (праворуч) спрощує роботу рекомендаційних систем і звільняє системні ресурси

На жаль, движки подібного роду оперують з масивами інформації обсягами в десятки гігабайт, але щоб використовувати їх, системі треба спершу зажадати відповідні дані з накопичувачів. У той же час від таких движків потрібні практично миттєві відповіді на запити, що надходять, а самі масиви вимагають регулярного оновлення.

Але et-soc — 1, на думку esperanto і samsung, дозволить перенести цей процес ближче до накопичувачів-чіп може бути безпосередньо інтегрований в ssd і зчитувати масиви даних безпосередньо з nand-пам’яті. У концепції такого smartssd samsung центральні процесори серверів займаються тільки диспетчеризацією запитів, а вся робота з масивами, зіставленням даних і виробленням рішення лягає на плечі et-soc-1.

Перші результати тестів, опубліковані samsung

Такий підхід розвантажує не тільки процесори, але і звільняє ресурси pcie-шини. Попередні тести показують, що виграш у використовуваній пропускній здатності між ssd і cpu може досягати від 10 до 100 разів, і це при тому, що в прототипі задіюється лише невелика частина з 1088 ядер et-soc-1 — від 32 до 128. Але архітектура у творіння esperanto модульна, і ніщо не заважає серійним «рекомендаційним ssd» використовувати більш прості чіпи з меншим числом блоків et-minion.

Новим авторам.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here