Установка nginx в debian

0
24

Nginx – це веб сервер з відкритим вихідним кодом, за допомогою якого можна розгорнути зворотний проксі або веб-сайт. Nginx є другим (після apache) за популярністю веб-сервером в світі, під управлінням якого працюють більше 20% всіх сайтів і поштових сервісів.

Головними перевагами цього сервера є простота установки і налаштування, надійність, невимогливість до апаратних ресурсів і висока продуктивність. У цій статті ми розглянемо як виконується установка nginx debian 11.

Як встановити nginx в debian

Всі команди необхідно виконувати у вікні терміналу. Запустити його ви зможете або в меню операційної системи, або за допомогою комбінації клавіш ctrl+alt+t . Так виглядає вікно терміналу в середовищі робочого столу xfce:

Для установки і налаштування веб-сервера знадобиться доступ до облікового запису користувача root, переконайтеся, що він у вас є. Для входу під обліковим записом суперкористувача скористайтеся командою:

Su

Введіть пароль root, після чого буде доступна установка і настройка nginx. Пам’ятайте, що при введенні пароля в linux символи не відображаються, не помиліться під час введення. Оновіть репозиторії та операційну систему, для цього знадобляться команда:

Sudo apt update&&sudo apt upgrade-y

Встановити nginx можна з офіційного репозиторію debian, але там доступна застаріла версія програми. Перевірка версії доступної в дистрибутиві виконується командою:

Apt show nginx

Для установки nginx з репозиторію debian введіть наступну команду:

Sudo apt install nginx

Підтвердіть установку nginx debian, натиснувши клавішу y (yes) , після чого почнеться скачування і установка пакетів. Щоб встановити останню версію, необхідно додати репозиторії розробників nginx в систему.

1. Додавання репозиторію

Для початку встановіть ключ шифрування gpg від репозиторіїв nginx-це потрібно, щоб програма установки могла встановити справжність настановних пакетів:

Curl https://nginx.org/keys/nginx_signing.key | gpg —dearmor \ / sudo tee/usr/share/keyrings / nginx-archive-keyring.gpg>/dev / null

Переконайтеся, що установка ключа шифрування пройшла успішно. Для цього виконайте наступну команду:

Gpg —dry-run —quiet —import —import-options import-show / usr / share / keyrings / nginx-archive-keyring.gpg

Якщо ключ вірний, то повинен з’явиться такий висновок у вікні терміналу:

У nginx є дві версії репозиторіїв-mainline (остання) і stable (стабільна). У стабільній версії не буде найновіших можливостей. Для того щоб імпортувати репозиторій з останньою версією виконайте:

Echo » deb [signed-by= / usr/share/keyrings / nginx-archive-keyring.gpg] http://nginx.org/packages/mainline/debian `lsb_release -cs` nginx» | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/nginx.list

Якщо ви хочете додати сховище зі стабільною версією — виконайте:

Echo «deb [signed-by=/usr/share/keyrings/nginx-archive-keyring.gpg] http://nginx.org/packages/debian `lsb_release -cs` nginx» | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/nginx.list

Далі потрібно вибрати підключений репозиторій замість стандартного, це потрібно, щоб установник пакетів скачав останню версію nginx:

Echo-e » package: *
Pin: origin nginx.org
Pin: release o=nginx
Pin-priority: 900
» | sudo tee /etc/apt/preferences.d/99nginx

2. Установка nginx з репозиторію

Після додавання репозиторіїв необхідно оновити їх список, щоб система прийняла зміни:

Apt update

Apt install nginx-y

Почався процес скачування і установки пакетів програми:

Щоб переконатися в коректності установки і подивитися версію встановленого nginx, виконайте команду:

Sudo nginx-v

Можна бачити, що встановлена версія з підключеного репозиторію nginx новіше, ніж зі стандартного системного.

3. Запуск і перевірка стану nginx

Запуск і перевірка nginx виробляються за допомогою утиліти systemctl. Після завершення установки сервер не запущений, запустіть його командою:

Systemctl status nginx

Пункт active (виділений зеленим) означає успішний запуск сервера. Додатково можна подивитися кількість займаної пам’яті (memory), id процесу в оперативній пам’яті (main pid).

4. Автозавантаження nginx

Для автоматичного запуску nginx необхідно знову вдатися до допомоги утиліти systemctl:

Sudo systemctl enable nginx

Для перевірки автоматичного старту веб-сервера перезавантажте операційну систему, після чого знову перевірте статус nginx командою status.

5. Перевірка роботи в браузері

Для перевірки роботи nginx потрібно зайти на стартову сторінку nginx в будь-якому браузері. Введіть в адресному рядку браузера адресу сервера, зазвичай це 127.0.0.1 або http://localhost . При установці nginx на віддалений сервер вводите коректний ip-адресу, або правильне доменне ім’я. Відобразилася така лаконічна сторінка, це означає, що сервер запущений і працює правильно:

Висновки

Установка nginx на debian 11 – завдання нескладне, але вимагає уважності при введенні команд, а також при дотриманні послідовності дій. Ви успішно підготували свій сервер, для подальшого використання необхідна настройка під ваші конкретні завдання, наприклад, настройка зворотного проксі-сервера, поштового сервера.

Регулярно оновлюйте nginx, від цього залежить безпека вашого сервера. Нові оновлення несуть в собі виправлення помилок, покращують загальну безпеку системи.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here