«вконтакте» розповіла про технологічні досягнення року: ші, відео і поліпшена доставка контенту

0
25

Соціальна мережа «вконтакте» розповіла про головні технологічні досягнення і події року, що минає, а також анонсувала окремий мобільний додаток платформи «vk відео».

Джерело зображень « «вконтакте»

У 2021-му велика увага приділялася засобам штучного інтелекту (ші) і машинного навчання. Зокрема, були реалізовані інструменти адаптивного відеострімінгу з масштабованою архітектурою, технології інтелектуальної системи рекомендацій і пошукової платформи, а також єдиної шини vk для простої інтеграції технологій в інші сервіси компанії.

Крім того, соцмережа випустила sdk-комплект «vk дзвінків» для розробників it-сервісів: більшість функцій можна інтегрувати в сторонні продукти.

«вконтакте » представила автоматичні субтитри у відео російською мовою, в основі яких лежать мовні технології. У публікаціях спільнот мережі з’явився автоматичний переклад тексту на російську, англійську та інші мови завдяки нейромережевим технологіям.

Крім того, в році, що минає була представлена система neurohd-спеціалізована технологія, яка в два рази підвищує роздільну здатність відео, відновлює деталі і прибирає шуми на зображенні в режимі реального часу.

У 2021 році «вконтакте» розширила георозподілену мережу доставки контенту (cdn). Вона стала однією з найбільших в росії і включає в себе більше 50 вузлів. Тепер відео і трансляції стали стартувати в середньому в півтора рази швидше незалежно від відстаней.

Прискорення доставки контенту забезпечив і масштабний перехід на новий мережевий протокол quic « «вконтакте» першою в росії і однією з перших в світі впровадила передову технологію передачі даних на його базі і в два рази прискорила доставку контенту в веб-версії і мобільних додатках.

Користувачам «vk дзвінків «стало доступно окреме десктопне додаток, а для швидкого доступу до створення дзвінка в соціальній мережі» вконтакте «з’явився новий розділ»дзвінки».

Що стосується нового мобільного додатку «vk відео», то воно з’явиться в наступному році. Глядачі даної відеоплатформи дивляться понад 2 млрд унікальних відео щорічно, а автори завантажують більше 250 млн роликів. У добу «vk відео» збирає більше 2 млрд переглядів, відео в соціальній мережі «вконтакте» щомісяця дивляться 75 млн глядачів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here