Глава роспатенту назвав головні винаходи 2021 року: робот ощадбанку, антибактеріальний матеріал і інсулін в таблетках

0
26

Керівник роспатенту григорій івлієв розповів про найважливіші винаходів року, зареєстрованих в росії. На думку глави відомства, можна виділити три найважливіших технології-всі вони так чи інакше пов’язані з системою охорони здоров’я і захистом від інфекції.

Джерело зображення: ernestoeslava/pixabay.com

За словами ивлиева відбір проводиться експертами федерального інституту промислової власності, враховуються і результати телефонного опитування патентовласників і патентних повірених, а також наявність ліцензійних договорів на використання технологій.

Перше місце зайняв біорозкладаний композитний матеріал з антибактеріальним ефектом, створений в інституті біохімічної фізики ран імені м. М.емануеля. «це матеріал для життя«, — цитує риа» новости» слова керівника роспатенту. Матеріал демонструє більш високу антибактеріальну активність при більшому вмісті мікробного агента в порівнянні з уже відомими розробками. При цьому він відрізняється більшою еластичністю і більш високою здатністю руйнувати патогенні біоплівки.

Другим вказаний робот, призначений для дезінфекції. Він може без сторонньої допомоги орієнтуватися в просторі, запам’ятовувати маршрути переміщення, оцінювати, наскільки забруднена поверхня і протягом якого часу її слід обробляти з урахуванням рівня чистоти повітря, обсягу кисню і присутності людей в приміщенні. При цьому робот здатний оптимізувати маршрут з урахуванням конкретних обставин. Це вже не перша розробка російських вчених-не так давно в москві почали випробування робособаки, призначеної для пошуку самобуду в столиці.

У число найважливіших винаходів крім робота ощадбанку увійшла і технологія, що дозволяє приймати інсулін в таблетках — поки він виходить тільки у вигляді ін’єкцій. У шлунково-кишковому тракті ліки розкладалося, не встигаючи потрапити в кров. Новий варіант препарату набагато стійкіше до агресивного середовища шлунка.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here