Змінна частота оновлення windows 10: включати чи ні

0
92

Власне, сама змінна частота оновлення (vrr) додана в травневій windows 10 версії 1903. Перемикач включає підтримку vrr для ігор dx11, які спочатку не підтримували vrr. Працює аналогічно nvidia g-sync, amd freesync і vesa adaptive-sync.

Ця стаття розповість, як включити змінну частоту оновлення windows 10. Функція призначена тільки для розширення цих можливостей, а не для їх заміни. І тут без обмежень не обійтися. Треба монітор, відеокарта плюс драйвер з підтримкою технології.

Що таке змінна частота оновлення

змінна частота оновлення (англ. Variable refresh rate) — це функція реалізації динамічної частоти оновлення екрану, яка зможе адаптуватися під вас. Забезпечує підтримку для ігор directx 11, навіть якщо вони спочатку не підтримують vrr.

  • необхідно використовувати систему windows 10 версії 1903 або вище.
  • графічний процесор (відеокарта) з драйверами wddm 2.6 і новіше.
  • плюс сумісна з g-sync / freesync / adaptive-sync і цією функцією ос.
  • монітор з підтримкою g-sync, freesync або adaptive-sync (краще все відразу).

опис microsoft. для ігор, які не підтримують за замовчуванням змінну частоту оновлення, радимо по можливості збільшувати частоту кадрів і зменшувати розрив зображення на екрані. Щоб параметр застосувався, може знадобитися перезапуск гри.

В принципі, ви навіть не побачите цей повзунок, якщо у вашій системі хоч один критерій не підходить. Звичайно ж, ви зможете увійти в це розташування, але функції просто не буде…

Як включити змінну частоту оновлення

У розділі параметри>система>дисплей виберіть налаштування графіки . Тут ставите повзунок змінна частота оновлення в положення включено і перезапускаєте гру.

так включати чи ні? ну, припустимо, що ваш комп’ютер її підтримує. Все залежить виключно від вашого заліза. Наприклад, якщо ж у вас в середньому значення fps постійно вище частоти оновлення монітора, тоді ця функціональність для вас явно марна.

Якщо видає більше 300 кадрів в секунду, тоді ви можете обмежити фпс в іграх windows 10. Це заощадить ресурси без шкоди ігровому процесу. Для монітора 165 гц буде більш ніж достатньо стабільних 170 fps. Все одно 300 fps ваш монітор фізично не може вивести.

Висновок

Нещодавно собі придбав ігровий монітор hp omen 27i (з усіма плюшками), який підтримує і адаптивну частоту оновлення. Можу з упевненістю сказати, що без неї були розриви зображення. Все тому, що не вистачає потужності моєї відеокарти.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here