Як заправити тонер

3-4-2021

Якщо в картриджі закінчився тонер, то потрібно або придбати новий картридж, або заправити старий. Потрібно врахувати, що багато фірм-виробників принтерів категорично проти використання неоригінальних витратних матеріалів.  Тому, якщо у вас ще не закінчилася гарантія на принтер, то краще купити новий оригінальний картридж, а якщо закінчилася, то набагато вигідніше заправити пристрій новим тонером. Також хочемо порекомендувати почитати про  заправка картриджей стоимость  на сайті доступна для кожного.

Попередній етап

До початку заправки потрібно придбати оригінальний або сумісний тонер, відповідний для вашого пристрою. Також перед заправкою потрібно ретельно очистити пристрій від бруду і залишків старого тонера. Для цього вам потрібно виконати наступні дії:

 • відкрутіть викруткою фіксуючі заглушки з боків корпусу.
 • дуже обережно, тримаючи за боки або шестерінку, витягніть фотобарабан з пристрою. Якщо на поверхні барабана залишаться сліди ваших пальців, якість друку істотно знизиться.
 • знявши фотобарабан, ви побачите прогумовану деталь-її також потрібно дуже акуратно витягнути, тримаючи за боковини.
 • залишилося витягти чистяче лезо. Його обережно викрутіть.
 • всі деталі витягнуті, очистіть їх від бруду, прилиплих частинок паперу і залишків тонера.
 • очистіть сам корпус зсередини від сміття і бруду.

Проводити очищення і заправку картриджів слід в приміщеннях, обладнаних витяжкою. Якщо ви не впевнені, що все можете дуже акуратно зробити, краще зверніться до фахівців.

Заправка картриджа тонером

Після очищення пристрою можна приступати до його заправці. Взагалі потрібно ще видалити старий тонер, але для цього буде потрібно спеціальне обладнання, яке є в сервісних центрах. Самостійно ви це зробити не зможете, і якість заправки буде гірше. Отже, заправка:

  • 6 відкрийте магнітний бункер.

6. Зробіть воронку з аркуша паперу і засипте через неї тонер. Бункер заповнюйте не до кінця, залиште приблизно 2 сантиметри, щоб кришку не заклинило.

 • закрийте бункер кришкою.

У тому випадку, якщо у вашого картриджа є чіп, самостійна заправка не допоможе. Потрібно ще обнулити лічильник друку, інакше він буде вважати, що тонер закінчився. Обнулити лічильник або повністю замінити чіп можна в сервісному центрі.

Якщо у вас кольоровий лазерний принтер, то всі картриджі для нього теж можна заправити вдома. Вам потрібно придбати тонери тих кольорів, які потребують заправці. На кожен колір окремий картридж. Процес заправки точно такий же, як описаний вище. Заправивши всі картриджі, роздрукуйте тестову сторінку і відкалібруйте пристрій, якщо це необхідно.

Безпека – перш за все

Завжди потрібно пам’ятати, що тонери дуже небезпечні для здоров’я людини, так як більшість з них токсичні. При роботі з цими речовинами потрібно дотримуватися всіх заходів безпеки:

  • 6. До початку розбирання корпусу потрібно надіти робочий халат, на руки-гумові рукавички.
  • також потрібно захистити органи дихання. Якщо немає респіратора, то використовуйте вологу марлеву пов’язку, щоб сухий тонер осідав на ній.

6. Працювати потрібно в приміщенні з витяжкою, щоб в повітрі не залишилося частинок тонера.

 • обов’язково накрийте чим-небудь стіл, на якому ви будете розбирати пристрій. Підійде ватман або навіть проста газета.

1. Хоча заправити картридж в домашніх умовах цілком можливо, краще все ж звернутися до фахівців. Ми акуратно розберемо і очистимо ваш картридж, замінимо всі зношені деталі, заправимо якісним тонером. І все це за цілком доступною ціною.